Главная » Статьи » Публикации

Переможниця конкурсу "Молодий викладач-дослідник НТУУ "КПІ" - Юдіна Н.В. [Спасибі рідному університету!]
Наталия ЮдинаІнтерв'ю щотижневої газеті Національного технічного університету України "КПІ" "Київський політехнік" з переможницею конкурсу "Молодий викладач-дослідник НТУУ "КПІ" - Юдіною Наталією Володимирівною. Підготувала Н. Ліберт.

СПАСИБІ РІДНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ!

За роки незалежності серед інших позитивних змін у Київській політехніці зросло і зміцніло студентське самоврядування. Ініціативні молоді люди, які стояли біля його витоків, отримавши дипломи НТУУ “КПІ”, зробили перші вагомі кроки в житті. Когось запросили на роботу іноземні фірми, декого привабила кар’єра у владних структурах, інші стали “молодим обличчям” сьогоднішнього КПІ.

Гортаючи підшивки “Київського політехніка” десятирічної давнини, на сторінках про студентське життя раз по раз натрапляємо на фото Наташі Юдіної – дівчини, образ якої запам’ятовується, та матеріали, підписані її ім’ям. За кілька років – зустрічаємо вже статті молодого викладача ФММ Наталії Володимирівни Юдіної про успіхи її підопічних у міжнародних конкурсах та конференціях. А нещодавно знайоме прізвище прочитали у переліку кращих молодих викладачів-дослідників НТУУ “КПІ”. Про те, як складається доля молодого викладача і науковця, розмовляємо зі старшим викладачем кафедри промислового маркетингу Н.В.Юдіною.

– Наталіє Володимирівно, свого часу Ви активно працювали в студраді ХТФ та університету. А як складалися справи з навчанням?

– Закінчивши 4 курси, одержала два дипломи бакалавра: хіміка-кібернетика і лінгвіста. А далі було дві магістратури – удень на кафедрі хімічної кібернетики, а ввечері – на кафедрі промислового маркетингу, де згодом я виросла зі студентки в аспірантку та викладача. Визначальну роль у процесі мого формування як викладача відіграли: проф., д.е.н. А.О.Старостіна , проф., д.ф.-м.н. С.О. Солнцев, доц., к.е.н. Н.С. Кубишина, доц., к.е.н. О.В. Зозульов, доц., к.е.н. Т.Г.Діброва, доц. О.В.Пащук, доц., к.е.н. О.О. Комяков, доц., к.е.н. А.О. Длигач, к.е.н. Н.Л. Писаренко. Було дуже приємно після закінчення магістратур одержати пропозиції продовжити навчання в аспірантурі як на кафедрі хімічної кібернетики, так і на кафедрі промислового маркетингу.

– Судячи з того, що нині працюєте на ФММ, Ви обрали...

– Так, маркетинг, а математичний інженерний підхід, сформований хімічною кібернетикою, став міцним фундаментом для вивчення та аналізу економічних явищ. Мій вибір не був випадковим. У той час при всебічній підтримці адміністрації університету одержало розвиток студентське самоврядування. Ми були дуже амбітними та цілеспрямованими, все намагалися робити самостійно, а головне, нам дозволяли це! Ніколи не забуду підтримку та особисту участь з боку М.З.Згуровського та М.Ю.Ільченка у студентській конференції “Лідер і лідерство на порозі ХХІ ст.”, де я вперше була організатором. Навіть складно уявити, наскільки важливою була ця підтримка і наскільки визначальною ця конференція стала в моєму житті! Так склалося, що мої студентські роки були буквально насичені ювілейними подіями: 100-річчя КПІ, 100-річчя ХТФ, 25 років кафедри хімічної кібернетики. Для мене особисто участь у роботі студентської ради та Наукового товариства студентів і аспірантів перетворилася на прекрасну школу менеджменту і маркетингу, пізнання людей і себе. Можливо, комусь видасться нескромним, але я пишаюся тим, що сьогодні маю можливість на власному прикладі поділитися цим досвідом з теперішніми студентами та, можливо, зацікавити і спрямувати їх подібною стежкою.

– Вас названо одним з кращих молодих викладачів-дослідників у 2007 році. Це закономірний результат працьовитості й бажання пізнавати нове?

– Наукові досягнення в будь-якій сфері не визначаються зусиллями однієї людини. Вони є результатом копіткого процесу накопичення й осмислення інформації багатьма людьми, які працюють в одному напрямі. Наприклад, скільки вчених доклали зусиль, перш ніж Д.І. Менделєєв зумів розставити хімічні елементи в періодичну таблицю... Тому правильно сьогодні говорити про наші спільні успіхи – успіхи кафедри промислового маркетингу, яка дала змогу мені виконати певні дослідження, номінувала на участь у цьому конкурсі та яку сьогодні я з гордістю представляю. Особисто хочу подякувати завідувачеві кафедри проф. С.О.Солнцеву за всебічну підтримку та допомогу. Це також заслуга всіх шановних викладачів, які вчили мене на ФММ, ХТФ і ФЛ, та – трішечки – моїх сьогоднішніх студентів з ФММ, ІПСА, ІФФ, ЗФ, яким я вчуся передавати знання.

За мої скромні поки що успіхи хочу подякувати моєму хіміко-технологічному факультету, з його “Великою хімічною”, яка пам’ятає самого Менделєєва і де я навчалася хімічній кібернетиці. Подякувати моїм першим Викладачам з великої літери: Г.О. Статюсі, Т.Є. Мітченко, Ю.Я. Фіалкову, Л.Г. Рейтеру, О.Г. Юрченку, І.О. Мікульонку, С.В. Брановицькій, Р.М. Колесніковій та багатьом іншим за високий рівень знань, вимогливість, виховання відповідальності, працездатності, поваги до особистостей, адже Київська політехніка здавна відома своїми науковими школами, спадковістю демократичних традицій та повагою до своєї історії.

– Поділіться, будь ласка, планами на майбутнє.

– Найважливіше і найголовніше – захист кандидатської, що очікується найближчим часом. Та повторюся ще раз: усі мої успіхи – завдяки вчителям, у НТУУ “КПІ” створено творче середовище, яке дозволяє розкритися в різних сферах. Спасибі тобі, мій університет! Для молодих науковців надзвичайно важливо відчувати підтримку досвідчених колег. З’являється натхнення, бажання творити, перемагати, робити наукові відкриття та ділитися ними з молоддю!



Источник: http://kpi.ua/808-4
Категория: Публикации | Добавил: Assolushka (07.03.2008) | Автор: Н.Ліберт,"КП"
Просмотров: 3067 | Теги: НТУУ, Наталия Юдина, молодий викладач-дослідник, викладач-дослідник, НТУУ КПІ, Наталія Юдіна, Юдина
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]